Obsługa BDO

Wsparcie w działaniach BDO, którego potrzebujesz. Wybierz obsługę BDO, a my zajmujemy się kompleksowo działaniami – od rejestracji do wykonywania sprawozdań czy aktualizacji danych.

Prowadzimy działania
obsługi BDO dla firm

BDO to system rejestracji i ewidencji odpadów, który wraz z 1 stycznia 2020 r. stał się obowiązkiem. Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, czyli BDO – elektroniczna baza informacji o podmiotach wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach. Jej głównym celem jest zapobieganie powstawaniu “dzikich wysypisk śmieci”. Z drugiej jednak strony dla przedsiębiorców jest to dodatkowym obciążeniem. Na szczęście jednak z pomocą przychodzi usługa taka jak obsługa BDO dla firm.

Od kiedy w życie weszła ustawa o odpadach, zgodnie z przepisami obowiązkiem ewidencji i prowadzenia rejestru zostały objęte odpady inne niż, te które można uznać za komunalne. Wśród nich znalazły się m.in.:

 • – Oleje;
 • – Smary;
 • – Opony;
 • – Produkty w opakowaniach;
 • – Sprzęty elektryczne i elektroniczne.

Przedsiębiorcy, którzy wytwarzają takie odpady, są zobowiązani do ich ewidencji. Warto również wspomnieć o tym, że zignorowanie obowiązku rejestracji odpadów wiąże się z karą pieniężną w wysokości od 5 000 do nawet i 1 000 000 złotych. 

obsługa BDO dla firm

Obsługa BDO - powierz to profesjonalistom

Rejestracja BDO wiąże się z wieloma obowiązkami, a m.in. z uzupełniania KPO (karta przekazania odpadów) oraz znajomości przepisów, które często ulegają aktualizacji. Nic więc dziwnego, ze coraz więcej osób decyduje się na specjalistyczną pomoc w zakresie obsługi BDO. Dzięki tej usłudze zarządzanie BDO staje się znacznie łatwiejsze, co nie wpływa na terminowość realizacji zleceń.

Do kogo zatem  jest skierowana profesjonalna obsługa BDO? Obowiązek rejestracji i ewidencji odpadów dotyczy przedsiębiorców, którzy zajmują się:

 • – sprzedażą w sieci produktów – które wysyłają na terenie Polski.
 • – importem produktów – przeznaczonych do sprzedaży na polskim rynku, elektronikę oraz wszelkie wyroby, które mają opakowania.
 • – produkcją własnych wyrobów.
 • – świadczeniem usług – w przypadku, gdy w ich ramach oferuje się produkty importowane z zagranicy.

W praktyce więc obsługa BDO jest konieczna w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą sklepy internetowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, firmy budowlane, warsztaty samochodowe i wszystkie inne zakłady, które wytwarzają odpady inne niż komunalne.

Powierz profesjonalistom obsługę Twojej firmy w BDO

Obsługa BDO firm to zadanie dla profesjonalistów. Dlatego też oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie obsługi elektronicznej bazy BDO. Pomogliśmy już setkom klientów dopełnić obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów przez przedsiębiorstwa, a co więcej – nasze kompleksowe usługi są w przystępnych cenach. Pomagamy klientom na każdym etapie prac związanych z prowadzeniem Bazy Danych Odpadowych – począwszy od rejestracji aż po koordynację i zarządzanie profilem BDO firmy. 

BDO – od rejestracji aż po koordynację i zarządzanie profilem firmy

Rejestracja BDO

Pierwszym niezbędnym elementem jest rejestracja, przez którą musi przejść każdy przedsiębiorca. Do rejestracji podmiotu w BDO wymagane są niezbędne dokumenty oraz wypełniony wniosek. Następnie rozpoczyna się proces nadawania numeru rejestrowego. Po jego otrzymaniu można rozpocząć przekazywanie odpadów w BDO. Ten z kolei polega na wystawieniu w systemie BDO kartę przekazania odpadów oraz śledzenia przebiegu transportu. To jednak jeszcze nie wszystko – dochodzi bowiem koordynacja BDO.

Koordynacja BDO

Kolejnym równie ważnym elementem jest koordynacja BDO, która polega m.in. na:

 • – Prowadzaniu KPO;
 • – Weryfikacji wprowadzonych w KPO danych;
 • – Generowanie potwierdzeń wystawienia KPO i ich wysyłanie do kierowców;
 • – Wprowadzaniu korekt do BDO;
 • – Uzgadnianiu poprawnej masy i kodu odpadów z klientem, dostawcą i innymi osobami w łańcuchu dostawy;
 • – Odrzucaniu KPO na wypadek zwrotów reklamacyjnych lub niezgodności kodu/masy odpadu;
 • – Aktualizacji wpisu do BDO;
 • – Kontakcie z dostawcą odpadów;
 • – Potwierdzaniu odbioru/transportu odpadów;
 • – Uzupełnianiu rocznych sprawozdań przekazanych odpadów w BDO.

Trudno więc nie zauważyć, że samodzielna koordynacja BDO jest jeszcze większym wyzwaniem, niż rejestracja firmy. Nie ulega również wątpliwości, że wymaga to nie tylko wiedzy (w tym także z zakresu prawa) oraz umiejętności (głównie związanych z zarządzaniem). Obsługa BDO firmy to pracochłonne zajęcie, które warto powierzyć komuś, kto się na tym zna. Jeżeli nie chcesz zlecić tego firmie, takiej jak nasza – z przyjemnością przeprowadzimy szkolenia BDO dla pracowników Twojej firmy.

Outsourcing BDO – dlaczego warto zlecić to specjalistom?

Nasza praca poparta jest wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy wysoką jakość usług, a jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by cała procedura została przeprowadzona z dbałością o poszanowanie środowiska.

Oferujemy kompleksową obsługę BDO, która całkowicie odciąży przedsiębiorców z obowiązku samodzielnego monitorowania BDO. Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu, dlatego też nasze usługi są gwarancją najwyższej jakości – i to na każdym etapie koordynacji BDO. Wyróżniamy się bardzo wysokimi standardami, zarówno w zakresie ochrony środowiska, jak i etyki zawodowej. Dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Ci pomożemy!

Kompleksowa pomoc w prowadzeniu BDO

Profesjonalna obsługa BDO
to usługa, która zapewni spokój w prowadzeniu biznesu

Powierzając stałą obsługę w BDO profesjonalnej firmie, zyskujesz cenny spokój oraz czas na prowadzenie biznesu. My zajmiemy się prowadzeniem działań związanych z aktualnymi przepisami prawa.

note icon
Masz pytania? Zadzwoń: +48 788 873 070

Dlaczego my?

Sprawdzeni specjaliści

Obsłużyliśmy już ponad 200 zadowolonych klientów w zakresie BDO.

Gwarancja satysfakcji

Posiadamy bogate doświadczenie oraz niezbędną wiedzę.

Indywidualne podejście

Do każdej współpracy podchodzimy w sposób indywidualny.

Zaufali nam

Najczęściej zadawane pytania

Oferowana przez nas obsługa BDO obejmuje kompleksowe usługi – od rejestracji BDO po jego koordynację.
Współpraca z nami odbywa się na zasadzie outsourcingu. Oznacza to więc, że jako przedsiębiorca powierzysz BDO swojej firmy firmie zewnętrznie – czyli nam.

Ostatnio na blogu

Zobacz więcej wpisów na naszym blogu
Powyższy artykuł ma charakter informacyjny, a jego celem jest poszerzanie świadomości przedsiębiorców w zakresie obowiązków związanych z Bazą Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami (BDO). Treść artykułu nie stanowi wykładni prawa i nie może być traktowana jako zamiennik porady prawnej.