...

BDO Warszawa

Świadczymy kompleksowe usługi BDO dla firm prowadzących działalność gospodarczą w Warszawie.

Co oznacza BDO?

BDO to oficjalny skrót od: „Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce Odpadami”. Powołanie do życia BDO ma za zadanie przeciwdziałać nieprawidłowościom, które występują w sektorze gospodarowania odpadami i zwiększyć kontrolę nad ich przepływem.

Rejestracja BDO Warszawa jest prowadzona poprzez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w systemie teleinformatycznym.

BDO Warszawa – kto podlega obowiązkowej rejestracji?

Złożenia wniosku o wpis do Rejestru BDO jest wymagane jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Nadal jednak duża część przedsiębiorców prowadzących swoją firmę w stolicy nie wie, że BDO Warszawa dotyczy także ich i są oni zobowiązani do składania corocznego sprawozdania BDO.

Przedsiębiorco! Pamiętaj, że rejestracja BDO Warszawa to obowiązek Twojej firmy, jeśli zajmuje się ona:

  • – wytwarzaniem, transportem lub przetwarzaniem odpadów oraz prowadzeniem ewidencji tych odpadów, 
  • – wprowadzaniem na terytorium kraju produktów w opakowaniach, opon, olei smarowych, pojazdów, baterii lub akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 
  • – produkcją, importem opakowań lub kupnem ich w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowych (od firm unijnych).

To jednak nie koniec listy, ponieważ istnieje także szereg innych działań, które będą wymagały głębszej analizy. Dlatego, jeśli masz wątpliwości, czy BDO Warszawa to także Twój obowiązek, nie trać czasu i skonsultuj się ze specjalistą od BDO, który pomoże Ci to zweryfikować.  

Rejestracja firmy w BDO – Warszawa

już od 200 zł

Szkolenie BDO Warszawa – dlaczego warto?

Nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z konieczności ich przestrzegania, a za brak rejestracji BDO grożą kary, które potrafią być dotkliwe.

Dlatego, jeśli nie wiesz, od czego zacząć, a chciałbyś zarejestrować swoją firmę w systemie BDO lub wypełnić skomplikowane sprawozdanie roczne, skorzystaj z pomocy specjalistów.

Szkolenie BDO Warszawa pomoże Ci zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć pomyłek, które mogą Cię drogo kosztować. Warto, abyś zrobił to dla swojego biznesu i wewnętrznego spokoju. Interpretacja przepisów na własną rękę nie zawsze jest prawidłowa. Dlatego szkolenia BDO Warszawa pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości już na samym początku działań związanych z rejestracją BDO.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.