BDO Kraków

Kompleksowe wsparcie w działaniach BDO, dla firm działających w Krakowie.

Co to jest BDO?

System BDO to elektroniczna baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarowaniu odpadami. Dzięki niemu można na bieżąco kontrolować, jaką ilość odpadów wytwarza dany podmiot oraz gdzie trafiają one na dalszym etapie. 

Jednym z najważniejszych celów prowadzenia rejestru BDO jest zapobieganie powstawaniu dzikich wysypisk śmieci, które stanowią zagrożenie dla środowiska i zdrowia publicznego. 

Rejestrację BDO Kraków w systemie teleinformatycznym prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a wniosek należy złożyć przy użyciu rejestrowego formularza elektronicznego za pośrednictwem strony internetowej.

Kto ma obowiązek rejestracji w BDO?

Rejestracja BDO Kraków jest koniecznością dla wszystkich, którzy wytwarzają odpady, czyli przedsiębiorców, instytucji czy osób fizyczne wykonujących określone czynności.

Mowa przede wszystkim o podmiotach, które wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach oraz gospodarują odpadami i prowadzą ich ewidencję. Rejestracja BDO Kraków to także przymus tych, którzy prowadzą handel detaliczny lub hurtowy oraz oferują swoim klientom płatne reklamówki.

Sprawdzenie, czy Twoja firma lub instytucja musi prowadzić ewidencję, nie zawsze jest proste. Dodatkowo skomplikowane przepisy i różne interpretacje urzędów utrudniają właściwe zrozumienie i przestrzeganie tych wymagań.

Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, czy rejestr BDO dotyczy także Ciebie, skontaktuj się ze specjalistami w tym temacie. Dzięki nim rejestracja BDO Kraków pójdzie Ci sprawnie i będziesz miał pewność, że Twój wniosek został złożony poprawnie.

Rejestracja firmy w BDO

już od 200 zł

Sprawozdania BDO Kraków – kto musi je składać

Nawet co drugi przedsiębiorca nie wie, że jest zobligowany do składania corocznego sprawozdania w systemie BDO. Jeśli prowadzisz firmę, która wytwarza odpady i prowadzi ich ewidencję, lub m.in. importujesz z zagranicy np. sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie lub akumulatory i pojazdy albo eksportujesz towary za granicę – pamiętaj, że coroczne sprawozdanie BDO to także Twój obowiązek.

Myślisz, że sprawozdanie BDO Kraków Ciebie nie dotyczy, ponieważ Twoja firma nie zajmuje się żadną z wyżej wymienionych czynności? Pamiętaj, że istnieją także inne działania, których weryfikacja będzie wymagała głębszej analizy – najlepiej będzie, jeśli skonsultujesz to ze specjalistą od BDO.

Szkolenie BDO Kraków – szansa na uniknięcie błędów podczas rejestracji BDO i składania corocznych sprawozdań

Mimo konieczności rejestracji BDO od 2018 roku nadal wiele podmiotów ma duży problem z interpretacją przepisów, poprawnym złożeniem wniosku, czy wypełnieniem corocznego sprawozdania BDO Kraków.

Aby poznać wymagania związane z Rejestracją BDO Kraków, warto skorzystać ze szkolenia BDO Kraków, prowadzonego przez specjalistów zfewnętrznej firmy. Taki kurs może przynieść realne korzyści dla Twojego biznesu.

Dzięki profesjonalnej rejestracji firmy w systemie BDO możesz zaoszczędzić czas oraz unikniesz pomyłek już na samym początku działalności związanej z prowadzeniem rejestru.

Szkolenia BDO wyróżniają się tym, że skupiają się na praktycznych aspektach i są zgodne z aktualnymi przepisami. Dzięki temu ich uczestnicy są w stanie bezproblemowo samodzielnie wypełniać obowiązki sprawozdawcze i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji podczas kontroli BDO.