BDO Katowice

Świadczymy kompleksowe usługi BDO dla firm prowadzących działalność gospodarczą w Katowicach i na Śląsku.

System BDO Katowice – czy znasz swoje obowiązki jako przedsiębiorca?

Jeśli prowadzisz firmę, zapewne nie raz słyszałeś o BDO. Możesz jednak nie zdawać sobie sprawy, że oznacza to dla Ciebie szereg obowiązków związanych z bazą danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. System BDO powstał, aby wyłapywać nieprawidłowości i przeciwdziałać im, gdy występują w sektorze gospodarowania odpadami.

BDO Katowice – co musisz wiedzieć kiedy prowadzisz firmę?

Rejestracja w systemie BDO to od 1 stycznia 2020 roku obowiązek wielu przedsiębiorców, którzy wytwarzają odpady uznane za inne, niż komunalne. Sprawa jednak się komplikuje, ponieważ nie ma określonych wytycznych dla branż, które wskazywałyby konkretnie, jakie firmy muszą zarejestrować się w BDO Katowice.

Ponadto samo złożenie wniosku o rejestr w BDO to tylko początek obowiązków wynikających z wejścia w życie elektronicznego systemu ewidencji odpadów. Potem pozostaje jeszcze wypełnianie kart ewidencji odpadów, składanie corocznych sprawozdań, uiszczanie opłat BDO oraz czuwanie nad przepisami, które często ulegają zmianom. 

Kiedy jesteś przedsiębiorcą i na co dzień chcesz poświęcić się rozwijaniu własnego biznesu, możesz obowiązki związane z wytwarzaniem odpadów powierzyć ekspertom w dziedzinie BDO. Dzięki temu zyskasz spokój i pewność, że Twoja firma działa zgodnie z przepisami.

Rejestracja firmy w BDO – Katowice

już od 200 zł

obsługa bdo katowice

Urząd Marszałkowski Katowice BDO – kto i kiedy musi się wpisać do rejestru?

Jeśli prowadzisz swoją działalność w Katowicach, jesteś zobligowany do złożenia wniosku o wpis do rejestru przed jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Za jego brak grożą Ci surowe kary. 

Wniosek można złożyć wyłącznie przy użyciu rejestrowego formularza elektronicznego. Twój wniosek rejestracyjny BDO zostanie rozpatrzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach. 

Nie jesteś pewien, czy należysz do przedsiębiorców, którzy muszą rozliczać się z ilości odpadów, jakie generuje ich firma? Zapytaj o to specjalistów od BDO.

Przygotuj się praktycznie do obsługi Bazy Danych Odpadowych – zainwestuj w szkolenie BDO Katowice

Zdecyduj się na profesjonalne szkolenie BDO w Katowicach i pozyskaj wiedzę na temat wszystkich wymagań prawnych i regulacji związanych z BDO. Dzięki temu szkoleniu nabędziesz praktyczne umiejętności i wdrożysz te informacje w życie codzienne swojej firmy. 

Nie tylko lepiej zrozumiesz zasady BDO, ale także będziesz pewien, że nie pomiąłeś żadnego ważnego szczegółu, a Twoje coroczne sprawozdania będą wolne od błędów.

Postaw na szkolenie BDO Katowice i zapewnij sobie kompleksową wiedzę oraz pewność, że Twoja firma działa zgodnie z wymogami dotyczącymi gromadzenia i raportowania danych odpadowych.