BDO Wrocław

Świadczymy kompleksowe usługi BDO dla firm prowadzących działalność gospodarczą we Wrocławiu.

BDO Wrocław – czy dotyczy także Twojej firmy?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz firmę we Wrocławiu, na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z pojęciem BDO. Mogło Ci jednak umknąć, że prawdopodobnie oznacza to dla Ciebie szereg obowiązków, które są ściśle powiązane z Bazą danych o produktach, opakowaniach oraz zarządzaniu Odpadami

Stworzenie systemu BDO miało na celu identyfikowanie i zapobieganie nieprawidłowościom w sektorze gospodarki odpadami, jeśli takie się pojawiają. Powinieneś wiedzieć, jeśli obowiązek ten dotyczy także Twojej firmy, ponieważ kary za nieprzestrzeganie przepisów związanych z BDO potrafią być niezwykle dotkliwe. 

Prowadzisz firmę we Wrocławiu? Sprawdź, czy znasz swoje obowiązki w BDO

Od 2020 roku BDO potrafi spędzać sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Niektórzy z nich nadal nie wiedzą, że BDO dotyczy także ich firmy. Obowiązkowa rejestracja BDO dla wielu oznacza obszerne coroczne sprawozdania BDO, prowadzenie ewidencji BDO, uiszczanie opłat i czuwanie nad zmianami w przepisach. Ponadto nie ma konkretnych wytycznych, które wskazywałyby jednoznacznie, jakie firmy muszą zarejestrować się w BDO Wrocław.

Rejestracja firmy w BDO – Wrocław

już od 200 zł

Urząd Marszałkowski BDO Wrocław – czy musisz złożyć wniosek?

Będziesz musiał dokonać rejestracji BDO, jeśli Twoja firma na co dzień zajmuje się:

  • – wytwarzaniem, transportem lub przetwarzaniem odpadów oraz prowadzeniem ewidencji tych odpadów, 
  • – wprowadzeniem na terytorium kraju produktów w opakowaniach, opon, olei smarowych, pojazdów, baterii lub akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 
  • – produkcją, importem opakowań lub kupnem ich w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowych (od firm unijnych)

Wówczas Twój wniosek o rejestrację powinien trafić do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który rozpatrzy jego poprawność. 

Jednak lista podmiotów jest dużo dłuższa i jednocześnie posiada szereg wyjątków, które wymagają głębszej analizy. 

Skąd więc masz mieć pewność, czy BDO Wrocław to także Twój obowiązek? Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie czynności związanych z BDO zewnętrznej firmie, aby specjaliści od BDO mogli dopełnić za Ciebie wszelkich formalności związanych z odpadami.

BDO szkolenie Wrocław – dlaczego to się opłaca?

Za brak rejestracji BDO, kiedy jest to Twoim obowiązkiem grożą bardzo wysokie kary. Pamiętaj, że nieznajomość prawa nie sprawi, że możesz go nie przestrzegać. Dlatego warto zadbać w swojej firmie o profesjonalne szkolenie BDO Wrocław.

Pomoże Ci ono nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim czas. Specjaliści rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości, abyś od samego początku mógł działać w systemie BDO świadomie i sprawnie.

BDO Wrocław – powierz to specjalistom

Kiedy prowadzisz firmę lista spraw, z którymi musisz się zmierzyć na co dzień jest bardzo długa. Pamiętaj, że możesz to zmienić i nie musisz dokładać do niej kolejnych obowiązków związanych z BDO. Wystarczy, że powierzysz je specjalistom BDO, którzy zrobią to za Ciebie. Nie ma potrzeby, abyś osobiście rejestrował się w Bazie Danych Odpadowych, czy sam składał wniosek każdego roku. Wystarczy, że powierzysz pełnomocnictwo BDO w systemie firmie, która zrobi to za Ciebie. Dzięki temu zyskasz kompleksową obsługę BDO oraz pewność, że działasz zgodnie z przepisami.