BDO Poznań

Świadczymy kompleksowe usługi BDO dla firm prowadzących działalność gospodarczą w Poznaniu.

Czym jest BDO?

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami, czyli w oficjalnym skrócie BDO to zintegrowany system elektroniczny, który powstał w celu ewidencji wytwarzanych przez przedsiębiorców odpadów i od 1 stycznia 2020 roku stał się obowiązkiem wielu przedsiębiorców. Zadaniem BDO jest uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami, walka m.in. z dzikimi wysypiskami oraz poprawienie poziomu recyklingu. Jeśli jako przedsiębiorca, wytwarzasz odpady inne niż komunalne, musisz wiedzieć, że oznacza to dla Ciebie szereg nowych czynności, które powinieneś podjąć w swojej firmie.

Urząd Marszałkowski Poznań – kto musi dokonać rejestracji BDO?

Prowadzisz firmę w Poznaniu? Zatem pamiętaj, że niektóre rodzaje działalności zobowiązują Cię do dokonania wpisu do rejestru Bazy Danych Odpadowych. Twój wniosek trafi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Kiedy będziesz musiał się zarejestrować? Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, jesteś producentem, importerem i nabywcą opakowań lub wprowadzasz na rynek opony, oleje smarowe, baterie, czy sprzęt elektroniczny i elektryczny będziesz musiał dokonać obowiązkowej rejestracji w BDO. Jednak lista podmiotów, których dotyczy BDO jest dużo dłuższa, a dodatkowo posiada ona szereg wyjątków, o których warto wiedzieć. Dlatego już sam proces rejestracji może Ci się wydać skomplikowany.

Rejestracja firmy w BDO – Katowice

już od 200 zł

rejestracja BDO Poznań

BDO Poznań – oddaj swoje obowiązki specjalistom

Złożenie wniosku o wpis do rejestru BDO to dopiero początek czynności, jakie będziesz musiał wykonać w związku z odpadami, które generuje Twoja firma.  W dalszej kolejności czeka Cię coroczne składanie obszernego sprawozdania BDO, prowadzenie ewidencji odpadów w firmie, uiszczanie opłat i śledzenie przepisów, które często podlegają aktualizacji.

Pamiętaj, że nie musisz jednak wszystkiego robić samodzielnie. Delegując swoje obowiązki związane z BDO ekspertom w tej dziedzinie, zyskasz spokojną głowę, więcej czasu na prowadzenie firmy, oraz pewność, że Twoje dokumenty, które trafiają do Urzędu Marszałkowskiego Poznań są wypełnione poprawnie. 

Obsługa BDO dla firm to usługa, która przychodzi z pomocą wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą zdjąć ze swoich barków dodatkowe obciążenia, jakie nałożył na nich system BDO.

Szkolenie BDO Poznań – nie bądź w tyle z przepisami

Decydując się na przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia BDO w swojej firmie w Poznaniu, uzyskasz wszechstronną wiedzą na temat aktualnych przepisów i gospodarki odpadami, przekazaną w sposób klarowny i przystępny. Dzięki szkoleniu BDO Poznań, wszystkie Twoje wątpliwości zostaną skutecznie rozwiane, a Ty będziesz lepiej przygotowany do skutecznego zarządzania danymi i całym procesem związanym z BDO w swoim przedsiębiorstwie.