Blog

Samochody służbowe a kobize

KOBIZE a samochody służbowe – co musisz wiedzieć?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, prawdopodobnie korzystasz z samochodów służbowych, które są użytkowane przez Ciebie lub Twoich pracowników. W kontekście ochrony środowiska, ilość zużywanego paliwa ma istotne znaczenie i musisz się z niego rozliczyć. Co dokładnie musisz wiedzieć, aby działać zgodnie z przepisami?
Sprawdź

Jak wypełnić wniosek BDO salon kosmetyczny

Branża beauty rozwija się dynamicznie, oferując coraz bardziej zaawansowane usługi pielęgnacyjne. Niektóre z tych zabiegów wymagają użycia narzędzi chirurgicznych, takich jak skalpele, igły czy strzykawki. Są to odpady medyczne, które m.in.  zobowiązują właścicieli salonów kosmetycznych do złożenia wniosku BDO. Dowiedz się, jak wypełnić wniosek BDO dla salonu kosmetycznego i świadomie zarządzać odpadami w swojej firmie. Zrozumienie procedur BDO to krok w stronę profesjonalizmu w prowadzeniu działalności w branży kosmetycznej. 
Sprawdź
BDO Baza

Baza BDO – czy już w niej jesteś? 

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, Twoja firma zapewne produkuje znaczną ilość odpadów. Na szczęście świadomość ochrony środowiska jest dziś coraz większa, a prowadzenie biznesu bez uwzględniania jego wpływu na naturę dawno stało się już passé.
Sprawdź
BDO Warsztat samochodowy

BDO warsztat samochodowy – co musisz wiedzieć?

W warsztacie samochodowym zajmującym się serwisem lub naprawą pojazdów generowane są różnorodne odpady. Wśród nich można znaleźć używane oleje, smary, filtry, czyściwa, zużyte akumulatory, płyny chłodnicze, stare opony, złom, czy puste opakowania z tworzyw sztucznych. Chociaż większość z tych materiałów nie jest pierwotnie własnością warsztatu, to jednak musi on wziąć odpowiedzialność za właściwe zarządzanie nimi.
Sprawdź
KOBiZE raport

Raport KOBiZE – kto i kiedy musi go składać

Jeśli Twoja firma emituje gazy cieplarniane, raport KOBiZE staje się nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. To nie tylko sposób na spełnienie obowiązku prawnego, ale również dobra okazja do rzetelnej analizy wpływu firmy na środowisko naturalne oraz wskazania obszarów, na których można wprowadzić działania pro ekologiczne.
Sprawdź
opłata produktowa BDO

Opłata produktowa – kto i za co musi ją płacić?

Każdy wie, że przed wprowadzeniem produktów na rynek należy je odpowiednio zapakować. Pozwala to spełnić zarówno wymogi bezpieczeństwa produktu jak i oczekiwania klientów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że z opakowaniami wiąże się także konieczność uiszczenia opłaty produktowej przez przedsiębiorców. Dowiedz się, czym jest opłata produktowa BDO, kto zobowiązany jest do jej regulowania oraz czy można ją w jakiś sposób obniżyć?
Sprawdź

BDO a wulkanizacja – co musisz wiedzieć, kiedy prowadzisz warsztat wulkanizacyjny?

BDO to system teleinformatyczny, który pełni istotną rolę w gromadzeniu danych dotyczących podmiotów zajmujących się m.in. wprowadzaniem produktów na rynek czy gospodarką odpadami. Dlatego wielu przedsiębiorców prowadzących zakłady wulkanizacyjne zastanawia się, czy BDO a wulkanizacja to temat, których dotyczy także ich działalności? Dowiedz się, jakie są Twoje obowiązki związane z gospodarką odpadami, jeśli prowadzisz warsztat wulkanizacyjny i kiedy musisz dokonać wymaganej rejestracji w BDO?
Sprawdź
wniosek aktualizacyjny BDO

BDO wniosek aktualizacyjny – kiedy musisz go złożyć?

Zmiany są nieodłączną częścią rozwoju Twojej firmy? Jeśli tak, musisz pamiętać o zaktualizowaniu wpisu w rejestrze BDO. Dowiedz się, kiedy musisz złożyć BDO wniosek aktualizacyjny i jak to zrobić, aby zawsze utrzymywać aktualność informacji o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu nimi.
Sprawdź
BDO kary

Kary BDO – co grozi przedsiębiorcom i jak uniknąć wysokich sankcji?

Jest wiele sytuacji, w których kary BDO mogą zostać nałożone na przedsiębiorców. Co więcej, dla każdego naruszenia związanego z niewłaściwą gospodarką odpadami w firmie przewidziany jest inny wymiar sankcji. Dowiedz się, za jakie przewinienia możesz zostać ukarany, jak dotkliwe mogą być konsekwencje oraz w jaki sposób możesz uniknąć nieprzewidzianych opłat.
Sprawdź
Rejestracja BDO

Kto musi się rejestrować w BDO?

Właśnie założyłeś firmę? Gratulacje! Zapewne na starcie masz wiele wątpliwości i nie wiesz, kto musi się rejestrować w BDO? To zrozumiałe, ponieważ Rejestr BDO może być dla wielu nowych przedsiębiorców niemałą zagadką. A jeśli prowadzisz firmę od jakiegoś czasu i dotąd omijałeś temat BDO szerokim łukiem – warto, abyś doczytał artykuł do końca. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i podpowiemy, kto musi uzyskać wpis do BDO i dlaczego to takie ważne.
Sprawdź